• biuro@maxgear.pl
  • angielski
  • niemiecki
  • polski
maxgear-logomaxgear-logomaxgear-logomaxgear-logo
  • Strona główna
  • Aktualności
  • O MaXgear
  • Oferta
    • Zawieszenie i układ kierowniczy
    • Hamulce
    • Filtry
    • Napęd
    • Silnik
    • Hydraulika
    • Elektryka
    • Chemia i kosmetyka
    • Akcesoria
    • Asortyment motocyklowy
    • Układ chłodzenia
    • Układ klimatyzacji
  • Multimedia
  • Dokumenty
  • Konkurs
  • Kontakt
✕
  • Strona główna
  • Aktualności
  • Byśkiniewicz i Jędraszek wygrywają Kryterium Asów na Karowej!

Byśkiniewicz i Jędraszek wygrywają Kryterium Asów na Karowej!

Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek podczas 60. Rajdu Barbórka dokonali wyczynu, o jakim marzą wszyscy kierowcy uprawiający Motorsport. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM jadąc Hyundaiem i20 R5 z Kowax 2BRally wygrali najbardziej prestiżowy odcinek specjalny na ulicy Karowej, czyli słynne Kryterium Asów.

Czas, który dał im zwycięstwo, to 2:13,27. Byśkiniewicz i Jędraszek pokonali duet Mikołaj Marczyk – Szymon Gospodarczyk o zaledwie 0,18 sekundy, co pokazuje, jak bardzo zacięta była rywalizacja. Łukasz Byśkiniewicz wpisuje się na listę historycznych zwycięzców Kryterium Asów po ośmioletniej dominacji Kajetana Kajetanowicza. W poprzednich latach na Karowej triumfowali między innymi tacy mistrzowie jak Marian Bublewicz, Krzysztof Hołowczyc, Paweł Przybylski, Janusz Kulig, Tomasz Kuchar czy Leszek Kuzaj.

 

Łukasz Byśkiniewicz:

„Nie dowierzam i wciąż jeszcze się szczypię, że wygrywamy Kryterium Asów 60. Rajdu Barbórka. To, co się wydarzyło na słynnej ulicy Karowej, to jedno z moich największych marzeń, które skrywałem nieśmiało głęboko w sercu. Wygrana na Karowej smakuje wyjątkowo i jest to smak nie do opisania. Jak się mocno wierzy w swoje marzenia, nawet w te mogące się wydawać nie do zrealizowania, to one kiedyś wreszcie muszą się zmaterializować. Pani Karowa w tym roku wyjątkowo „nie wybaczała błędów” i trzeba było z aptekarską dokładnością wyczuwać przyczepność asfaltu i kostki. Z Adamem pojechaliśmy tak, aby wyszarpać każdy centymetr przyczepności. Dobrze odczytałem, gdzie Pani Karowa klei, a gdzie jest bardzo śliska. Zapisujemy się na kartach historii ulicy Karowej i nikt nam już tego nie zabierze. Jestem szczęśliwy, że nazwisko Byśkiniewicz znajdzie się na legendarnej liście zwycięzców Kryterium Asów rajdu Barbórka. W poprzednich latach wygrywali tacy mistrzowie jak Kajetanowicz, Kuchar, Kuzaj, Kulig, Kuzaj czy Hołowczyc, a teraz ja dopisuje się do tej zacnej listy. Wygraną na ulicy Karowej dedykuję mojej córeczce Basi i mojemu nieodżałowanemu pilotowi – przyjacielowi Zbyszkowi Cieślarowi. Bardzo się cieszę, że wygrywając Kryterium Asów, mogłem dostarczyć tylu pozytywnych emocji kibicom i moim Partnerom, którym dziękuję za cały rajdowy sezon: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, TEKOM Technologia, Kratki, Michelin Motorsport Polska, BYŚ- Gospodarka Odpadami, Sieć Stacji Paliw MOYA oraz TVN TURBO".

Galeria









Podobne artykuły

17 grudnia 2025

Muśnięcie beczki zabrało świetny wynik


więcej
11 grudnia 2025

Wyniki konkurs NA MAXACH! Poznaj zwycięzców


więcej

Szukaj

✕

Podobne posty

  • Muśnięcie beczki zabrało świetny wynik
  • Wyniki konkurs NA MAXACH! Poznaj zwycięzców
  • Konkurs NA MAXACH – rusza głosowanie w wielkim finale!
  • Triumf w cieniu tragedii – Rajd Nysy przerwany po fatalnym wypadku
  • Wielka gonitwa na Rajdzie Śląska!
  • Konkurs NA MAXACH – pokaż kreatywność i wygraj nagrody!
  • Byśkiniewicz i Siatkowski na piątkę na Podkarpaciu
  • Byśkiniewicz i Siatkowski na podium w pierwszym starcie nowym samochodem
  • Nowości produktowe – lipiec 2025
  • Udany występ w Rajdzie Polski – kolejne cenne punkty na koncie

CENTRUM DYSTRYBUCYJNE
ul. Ekonomiczna 20, 43-150 Bieruń
tel. 32 325 15 00 / fax. 32 325 15 20, email: biuro@maxgear.pl

Polityka prywatności

Regulamin

© 2026 MaXgear